Skip To Content
Elektrimootorid

Tuleviku liiklus käib elektri jõul

Tahad teada, miks? Sest elektrimootorid on vaiksed, tõhusad, vajavad harva hooldust ja teevad võimalikuks heitmevaba sõidu. Teine eelis on see, et elektrisõidukid kasutavad ressursse tõhusamalt kui sisepõlemismootoriga autod. Kui siia lisada fakt, et suur osa elektrienergiast saadakse taastuvallikatest, pole enam tarvis tagasi vaadata.

Ülim tõhusus

Vast olulisim elektrimootori eelis on selle kõrge kasutegur. Kui tavalises mootoris läheb kuni üks kolmandik energiast kaotsi soojuskadudena, siis elektriauto kasutab umbes 95 protsenti saadaolevast energiast edasiliikumiseks. Liikumiseks kulunud energia ja kogu tarbitud energia suhet nimetatakse kasuteguriks.

Kuidas elektrimootor töötab

Elektriauto mootor muundab akust tuleva voolu mehaaniliseks energiaks. Poolide abil tekitab elektrivool pöörleva magnetvälja, mis omakorda paneb pöörlema mootoris asuvad magnetid. Sellest saadav veojõud suunatakse auto ratastele, kusjuures pöörlemiskiirus sõltub voolu sagedusest.

Väljapaistev sõidudünaamika

Kõrge kasutegur, madalad ülalpidamiskulud, heitmete puudumine – elektrimootoriga autode kasuks räägib palju ratsionaalseid argumente. Ja ka sõit on väga nauditav: erinevalt sisepõlemismootoriga autodest pole tarvis käike vahetada. Veojõud on silmapilkselt saadaval juba paigaltvõtul, pakkudes sulle täiesti uutmoodi sõiduelamusi.