Skip To Content
Sõiduulatuse suurendamine

Tee oma elektriautost äge pikamaasõiduk

Sõiduulatuse suurendamine on lihtne, kui sa tead, kuidas seda teha. Väikesed muudatused kokkuliidetuna võivad teha suuri asju, muutes sinu elektriauto üliägedaks pikamaasõidukiks. Ja ehkki sul pole võimu kõike muuta, saad sa tublisti mõjutada seda, kui kaugele õnnestub sõita. Tahad oma elektriauto sõiduulatuse võimalikult pikaks venitada? Siin on mõned tegurid, mida silmas pidada:

Sõidustiil

Kaks põhilist sõiduulatust mõjutavat tegurit: kui kiiresti sa sõidad ja kui jõuliselt kiirendad. Rusikareegel on see, et kaks korda kiiremini sõites väheneb sõiduulatus kaks korda. Iga kiirendusega kaotad sa energiat.

 

Lihtsad viisid sõiduulatuse suurendamiseks:

  • Väldi tugevaid pidurdusi, kui just pole tegu hädaolukorraga. Vastasel juhul pead hakkama uuesti kiirendama. 
  • Lülita välja sportrežiim, kui sa seda ei kasuta. 
  • Ära kiirusta! Sõida mõõduka tempoga ja väldi asjatuid kiirendusi. 
  • Maanteel püüa järgneda ühtlase kiirusega liikuvale sõidukile nagu raskeveokile või autoelamule, aga mõistagi turvalise pikivahega.
  • Marsruuti kavandades püüa vältida pikki ja järske nõlvasid.

 

E-treening, mis on osa paketist Opel Connected Services, aitab sul saada profitasemel e-autojuhiks.

Lisakaal

Sinu auto kaal mõjutab otseselt sõiduulatust. Seega vabane mittevajalikust kaalust enne sõidu algust:

  • Eemalda mittevajalikud tarvikud. 
  • Veendu, et tagaistmetel ja pakiruumis poleks mittevajalikke esemeid. 
  • Katusehoidikud on suurepärane viis spordivahendite transportimiseks, kuid tühjana nad ainult vähendavad su auto aerodünaamilist tõhusust.

Rehvirõhk

Õige rõhk sinu auto rehvides on äärmiselt tähtis auto sõiduulatuse suurendamisel. Liiga tühjad rehvid neelavad asjatult energiat ja vähendavad dramaatiliselt kilomeetrite arvu, mida sul akutäiega läbida õnnestub. Seega tasub rehvirõhku kontrollida vähemalt kord kuus ja enne pikemaid sõite. Kui rehvirõhk on liiga madal, külasta lähimat tanklat ja pumpa rehvid nõutud rõhuni täis.