Skip To Content
Elekter tasub ära

Alati säästurežiimis

Elekter tasub tõesti ära. Madalaid üldkulusid aitavad saavutada riiklikud ostutoetused ja odavam hooldus. Veelgi enam, sul on võimalik nautida täiendavaid privileege nagu näiteks tasuta parkimine või eraldi parkimiskohad elektrisõidukitele.

Elektriauto ostutoetus

Nutikas investeering.

Loomulikult pole lihtne võrrelda elektriautode ja tavamootoriga autode hindu. Kuid tegelike ülalpidamiskulude osas on mitmeid eeliseid: 

  • Hoolduskulud on madalamad kui sisepõlemismootoriga autol. Akutoitel mootoritel on vähem liikuvaid osi ning õlivahetust pole tarvis.

Nutikad laadimisotsused.

Aku laadimise viis võib pikas perspektiivis samuti elektriauto omamise soodsamaks teha. Näiteks kui säästad raha ja kasutad avalike laadimispunktide pakkumisi külalisena tasuta laadimiseks. Kui sul on nutikas seinakilp ja haldustarkvara, saad hõlpsasti hallata aegu, mil laadimine on majanduslikult kõige mõttekam sõltuvalt teenusepakkuja tariifidest või taastuvenergiarajatiste integreerimisest (võib vajada täiendavat riistvara). Lisaks saad pakkuda oma nutikat seinakilpi teistelegi kasutamiseks ning selle eest tasu küsida. Tööauto juhina on sul lihtne pidada arvet koduse laadimise üle ja küsida tööandjalt nende kulude hüvitamist. Ning sinu sõiduki või seinakilbiga ühendatud nutitelefonirakendustega saab jälgida ja juhtida laadimist ka eemalt, nii on võimalik alati tagada tõhusaim laadimine ja olla kursis laadimise hetkeseisuga.