Skip To Content
Opeli kergtarbesõidukite mudelivalik täienes

Opeli kergtarbesõidukite mudelivalik täienes: esitleti uue põlvkonna Combot, Vivarot ja Movanot
 

27.10.2023
 
Opel teatas, et esitleb Combo kompaktsete, Vivaro keskmise suurusega ja Movano suurte kergtarbesõidukite uusi põlvkondi. Igal mudelil on uus välimus ja ümberkujundatud juhiala, samas on elektrilistel versioonidel jätkuvalt omas klassis parim sõiduulatus. Lisaks teatas Saksa mark, et uus Movano on lähiajal saadaval ka vesinikkütuseelemendiga sõidukina.

Opeli peagi saabuvad kergtarbesõidukid on hetke pealt äratuntavad tänu uuele, kergtarbesõidukitele kohandatud Opel Vizori kujundusega esiosale, mis on juba hästi tuttav Opeli uutelt sõiduautodelt. Vizor ühendab margi embleemi tunnuslike esituledega, luues ühtse visuaali, mis ulatub täielikult üle sõiduki esiosa ühest servast teiseni.

 

Lisaks väliskujundusele on uue Opel Combo, Vivaro ja Movano interjöörid läbinud edasiarenduse. Värskendatud juhialade tipphetkedeks on uued juhtmevabad Apple CarPlay ja Android Autoga ühilduvad teabe- ja meelelahutussüsteemid, mille värvilised puuteekraanid on kuni 10-tollise diameetriga.

 

Uute Opel Combo, Opel Vivaro ja Opel Movano aku-elektrilised versioonid tagavad jätkuvalt kompromissitu kasutusmugavuse, mis on sarnane vastavatele sisepõlemismootoriga versioonidele. Tänu tipptasemel akutehnoloogiatele ja täiustustele, nagu üha parem ajamite tõhusus, pakuvad kõik kolm jätkuvalt omas klassis juhtivat, kasutamise ajal heitmevaba elektrilist sõiduulatust.

 

Uus Opeli kergtarbesõidukite sari võtab kaasa kõik eelkäijate tugevad küljed. Nende hulgas on lai valik täiustatud juhiabisüsteeme, mis teevad sõidud ja manööverdamise mugavamaks, aga ennekõike ohutumaks. Lisaks on kolmik saadaval erinevate pikkuste, kõrguste ja keretüüpidega, et rahuldada kõiki professionaalseid vajadusi. Säilivad veenvad kaubaruumi mahud, kandevõime ja pukseerimisvõime. Opel avaldab lähinädalatel üksikasju sõidukisarjade kohta eraldi.

 

Uute Opeli kergtarbesõidukite tootmine algab 2024. aasta esimeses kvartalis ja esimesed kaubikud jõuavad edasimüüjateni 2024. aasta teises kvartalis.

 

Opelist
 
Opel on üks Euroopa suurimaid autotootjaid ja tänu ulatuslikule elektrifitseerimisstrateegiale ka liider CO2-heidete vähendamisel. Ettevõtte asutas Adam Opel 1862. aastal Saksamaal Rüsselsheimis ja autode ehitamisega tehti algust 1899. aastal. Opel on osa Stellantis NV-st, mis on uue jätkusuutliku liikuvuse ajastu jaoks loodud ülemaailmne liider. Koos oma Briti sõsarmargi Vauxhalliga on ettevõte esindatud enam kui 60 riigis üle maailma, jätkates samas uutele rahvusvahelistele turgudele sisenemist. Opel on järjekindlalt rakendamas oma elektrifitseerimisstrateegiat, eesmärgiga tagada jätkusuutlik edu ja klientide tulevaste liikuvusnõuetele vastamine. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.