Skip To Content
Täiselektriline Astra

Algab täiselektrilise Opel Astra Electricu müük ja hinnad stardivad 48 390 eurost
 

7.9.2023
 
Kannatamatult oodatud Opeli elektriauto on nüüd Eestis müügil. Uue Opel Astra Electricuga saab sõidu ajal heitmevabalt ja ühe laadimisega läbida mugavalt kuni 418 kilomeetrit.
 

Müügi avab suurepärase varustusega erimudel Business Launch Edition, mille hind algab 48 390 eurost.

 

Avamudelil on LED Pixel esituled, 18-tollised valuveljed, elektriline klaasist katuseaken, IntelliDrive 2.0 juhiabi, soojendusega ja AGR-sertifikaadiga esiistmetel on esmaklassiline Alcantara viimistlus, lisaks on autol parkimisabiline, 360-kraadise vaatega kaamera ja nutiseadmeid saab laadida juhtmevabalt.

 

Igapäevaselt tõhus

 

 

Uus Astra Electric tagab puhta heitmevaba liikumise. Elektrimootori võimsus on 115 kW/156 hj ja maksimaalne pöördemoment on 270 njuutonmeetrit. Suhteliselt väike tühimass (1679 kilogrammi) annab oma panuse sõidurõõmu ja tõhususse. Oluline on ka see, et kui paljudel elektriautodel on tippkiirus piiratud, siis uue Astra Electricu tippkiirus on 170 km/h.

 

Energia salvestub kompaktsete mõõtmetega 54 kWh liitiumioonakusse, mis kaalub vähe, aga võimaldab head sõiduulatust ja lühikesi laadimisaegu. Viieukseline auto suudab vastavalt WLTP mõõtmisele läbida sõida ajal heitmevabalt kuni 418 kilomeetrit ja kulutab 100 kilomeetri kohta vaid 14,8 kWh elektrit.

 

Aku-elektrilise Astra laadimine tähendab üsna lühikest „boksipeatust“ laadimispunktis. Astra Electricu saab 100 kW kiirlaadimisjaamas laadida 80 protsendini aku mahust vähem kui 30 minutiga. Lisaks on täiselektriline Astra standardvarustuses kolmefaasiline 11 kW pardalaadija kasutamiseks koduses seinalaadijas. Soojuspump on põhivarustuses.

 

Astra Electricu pakiruumi maht on 352 liitrit ning istmeid alla klappides suureneb mahutavus kuni 1268 liitrini.

 

 

 

Veel üks eelis: akud paiknevad madalal ning see toob auto raskuskeskme madalamale, nii et Astra Electricu juht saab võtta sportliku isteasendi tänu auto kindlale teelpüsimisele.

 

Lisaks on auto jäikust suurendatud 31 protsenti võrreldes teiste Astra mudelivariantide niigi silmapaistvate omadustega.

 

 

Esimesed Opel Astra Electricud jõuavad edasimüüjate juurde 2023. aasta lõpus.

Opelist

 

Opel on üks Euroopa suurimaid autotootjaid ja tänu ulatuslikule elektrifitseerimisstrateegiale ka liider CO2-heidete vähendamisel. Ettevõtte asutas Adam Opel 1862. aastal Saksamaal Rüsselsheimis ja autode ehitamisega tehti algust 1899. aastal.
 
Opel on osa Stellantis NV-st, mis on uue jätkusuutliku liikuvuse ajastu jaoks loodud ülemaailmne liider. Koos oma Briti sõsarmargi Vauxhalliga on ettevõte esindatud enam kui 60 riigis üle maailma, jätkates samas uutele rahvusvahelistele turgudele sisenemist.
 
Opel on järjekindlalt rakendamas oma elektrifitseerimisstrateegiat, eesmärgiga tagada jätkusuutlik edu ja klientide tulevaste liikuvusnõuetele vastamine. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.