Skip To Content
Uus eksperimentaalne ideeauto

Opel kergitab tulevikult saladuseloori ja näitab eksperimentaalset ideeautot

9.8.2023
 
 
 

 

Opel tutvustab murrangulist ideeautot Opel Experimental

 

Saksamaal Rüsselsheimis asuv autotootja Opel tutvustab murrangulist ideeautot Opel Experimental. Elektrilise linnamaasturi ideed esitletakse tänavusel Münchenis toimuval IAA Mobility automessil ja sõiduk väljendab Opeli kavandatud individuaalse liikuvuslahenduse tulevikku.

 

Ideeautot iseloomustavad aerodünaamiline efektiivsus ja avar valgusküllane sõitjateruum, mis on varustatud kergete istmete ja täiustatud tuuleklaasinäidikuga, mis on ühtlasi Opel Experimentali võtmeomaduste tipphetked.

 

 

Opeli tegevjuht Florian Huettl märgib, et Experimental sümboliseerib margi uut ajastut. See on Opeli innovatsioonitrajektoori käegakatsutav väljapanek, mis toob esile tulevaste mudelite jaoks mõeldud disaini- ja tehnoloogiaelemendid. Opeli asepresident disaini alal Mark Adams lisab, et Experimental väljendab nende „julge ja puhta" disainifilosoofia rõhutatud tõlgendust, mis kandub edasi tulevastesse seeriaautodesse.

 

 

Experimental

 

Opel Experimental kaugeneb traditsioonilisest autodisainist, loobudes kroomist ja kasutades selle asemel välisvalgustust ja julget graafikat, et rõhutada auto põhiomadusi.

 

Stellantise tipptasemel BEV-platvormile loodud Experimental ühendab esteetika ja funktsionaalsuse dramaatiliselt terava profiili ja elektrilise nelikveoga. Tähelepanuväärsed elemendid nagu C-piilaritega integreeritud 180-kraadised kaamerad ja lihaselised rattakoopakaared aitavad kaasa, et luua sõiduki enesekindlat hoiakut.

 

Disainifilosoofia

 

Opeli disainifilosoofia mängib esile valgustatud Opel Blitzi auto esiosa keskel, mida raamivad signatuurse kujundusega esituled ja värske põlvkonna 4D Opel Vizori täiustatud tehnoloogiad.

 

Opel Compassi tunnustuled korduvad tagaosas, kus äärevalgustuse tehnoloogia kohtub elegantse klaasist läbipaistvusega, andes tulemuseks ikoonilised pidurituled.

 

Disain

 

Experimentali siluett väljendab nutikalt aerodünaamilisi lahendusi. Aerodünaamilise efektiivsuse suurendamiseks on ees ja taga aerodünaamilised klapid, Goodyeariga koos välja töötatud taaskasutatud kummist rehvid ja kolmetsoonilised Ronali veljed, mille aktiivsed omadused suurendavad aerodünaamilist tõhusust.

 

Experimentali interjöör saavutab D-segmendi ruumikuse kompaktse C-segmendi raames. Selline niinimetaud ruumi detoks saavutati kaalu vähendavate edusammude abil, nagu kokkuklapitav rool, mis sai võimalikuks tänu elektroonilisele roolisüsteemile, ja kerged kohanduvad istmed, mille loomisel on kasutatyd 3D-võrktehnoloogia materjale.

 

Pure Pad ja Pure Experience jätkavad detoks-filosoofiat. Õhuke Tech Bridge on täiustatud liitreaalsustehnoloogiaga ekraan, mida autojuhid saavad isikupärastada, kasutades tehismõistust ja hääljuhtimist. Läbipaistev ja nii-öelda hõljuv Pure Pad täiustab autojuhi kasutajakogemust, võimaldades konfigureerimist vastavalt isiklikele eelistustele.

 

Opel Experimental hõlmab endas jätkuvalt margi alustalasid nagu Detox, Modern German ja Greenovation, kuid tutvustab ka emotsionaalset lähenemist säästvale liikuvusele. Elektrokroomsed kangad pakuvad sõitjate heaolu huvides meeleoluvalgustust, samas kui isegi poole rohkem on funktsionaalseid turvaelemente, nagu näiteks pimeala hoiatused. See trendiloov kontseptsioon ühtib Opeli traditsiooniga esitleda disainiuuringuid, mis pärineb aastast 1965, kui esitleti Experimental GT-d.

 

 
Opelist
 

Opel on üks Euroopa suurimaid autotootjaid ja tänu ulatuslikule elektrifitseerimisstrateegiale ka liider CO2-heidete vähendamisel. Ettevõtte asutas Adam Opel 1862. aastal Saksamaal Rüsselsheimis ja autode ehitamisega tehti algust 1899. aastal. Opel on osa Stellantis NV-st, mis on uue jätkusuutliku liikuvuse ajastu jaoks loodud ülemaailmne liider. Koos oma Briti sõsarmargi Vauxhalliga on ettevõte esindatud enam kui 60 riigis üle maailma, jätkates samas uutele rahvusvahelistele turgudele sisenemist.

 

Opel on järjekindlalt rakendamas oma elektrifitseerimisstrateegiat, eesmärgiga tagada jätkusuutlik edu ja klientide tulevaste liikuvusnõuetele vastamine. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.