Skip To Content
Uus Opel Corsa Electric

 
Müügihitt väikeautode seas: Opel avalikustab uue Corsa
 

27.06.2023

 

Uus Opel Corsa on tulekul – ja juba sellel aastal. Veelgi julgem, veelgi emotsionaalsem, veelgi intuitiivsemalt kasutatav ning täiesti uute elektri- ja hübriidajamitega uustulnuk nihutab Opeli traditsiooniliselt tugeva positsiooni väikeautode segmendis uuele tasemele.

 

 

Uus Opel Corsa on tulekul

 

Uus Corsa rõõmustab uue disainiga, sealhulgas margile iseloomuliku Opel Vizori näoga esiosas ning enesekindlalt rõhutatud Opeli kirjaga auto tagaosa keskel.

 

Kaasaegsed tehnoloogiad teevad sõitmise pingevabamaks. Lisavarustusena on uuel Corsal saadaval täielikult digitaalne juhiala, mis põhineb ettevõtte Qualcomm Technologies Snapdragon Cockpit Platforms tootel koos uue, intuitiivse teabe- ja meelelahutussüsteemiga ja kuni 10-tollise värvilise puuteekraaniga.

 

Pimestusevabad Intelli-Lux LED® maatriks esituled, mille Corsa 2019. aastal väikeautode segmenti tõi, on samuti veelgi paremad ja täpsemad – nüüd 14 leed-elemendiga.

 

Väikeautode müügihiti kõige uuem versioon uhkeldab ka kapoti all kõrgtehnoloogiaga. Corsa Electric on nüüd suurema võimsusega ja täiustatud akuga, mis võimaldab WLTP järgi läbida ühe laadimisega kuni 402 kilomeetrit. Ka teised jõuallikad on tõeliselt uudsed.

 

 

Corsa on esimene Opeli mudel, mis on saadaval 48-voldise hübriidina. Kliendid saavad uue Corsa puhul valida erinevate ajamite vahel, alates täiselektrilisest ja hübriididest kuni ülitõhusate sisepõlemismootoriteni, mis on selles segmendis konkurentsitu valik.

 

 

Julge, puhas, täis emotsioone

 

Täiuslikud proportsioonid ja täpsus pisimateski detailides, mis on kõik ühendatud julges ja puhtas välimuses – see ongi uus Opel Corsa. Disainerid on muutnud väikeautode müügihiti veelgi kaasaegsemaks ja veelgi stiilsemaks.

 

 

Kõige silmatorkavam on eksimatult ära tuntav Opel Vizor, iseloomulik margi nägu, mis kaunistab kõiki uusi Opeli mudeleid. Must „visiir" katab Corsa esiosa ja ühendab sujuvalt üheks elemendiks sõiduki iluvõre, leed-esituled ja keskse Opel Blitzi. Olenevalt varustustasemest on margi logo esi- ja tagaosas pilkupüüdvat musta või matti satiinhõbedast tooni. Optilised õhu sisselaskeavad põrkeraua allosas on varasemast suuremad ja silmatorkavamad.

 

Ka uue Corsa külgvaade avaldab muljet oma iseloomulike joontega. Tundub, et läbimurdeline C-piilar laseb musta värvi (olenevalt varustustasemest) katusel sõiduki kohal justkui hõljuda. Ka tagaosa annab selge pildi: Corsa nimi ilmub nüüd tagaluugi keskel. Esimest korda näidati seda lahendust mõne kuu eest piiratud tootmisarvuga mudelil . Ja esmakordselt Corsa jaoks saadaval olev Grafik Grey värvitoon aitab uustulnukal särada uues hiilguses.

 

Intuitiivne ja keskendunud olulisele

 
Tänu arvukatele uutele funktsioonidele loob Corsa interjööris kaasaegse hea enesetunde atmosfääri. Oma panuse annavad nii uued mustrid istmekatetel kui ka uus käiguvalits ja rool. Ent tipphetk – nii visuaalselt kui ka tehniliselt – on lisavarustusena saada olev täisdigitaalne juhiala koos uue teabe- ja meelelahutussüsteemiga.

 

Qualcomm Technologies1 integreeritud Snapdragon Cockpit Platformil on täiustatud graafika, multimeedia, arvutinägemise ja tehisintellekti (AI) võimalused, pakkumaks integreeritumat, kontekstiteadlikku ja pidevalt kohanduvat kokpitisüsteemi, mida saab arendada vastavalt reisijate eelistustele.

 

Nii nagu ka kõige uuema põlvkonna  väljatöötamisel, rakendati siingi põhimõtet „Detox to the max": navigatsioonisüsteem pakub ühendatud teenuseid, loomulikku kõnetuvastust „Hey Opel" ja üle-õhu uuendusi.

 

Lisaks on navigatsiooni- ja multimeediasüsteemi 10-tollise värvilise puuteekraani ning juhi infoekraani kuvad tehtud veelgi selgemaks, nii et kogu oluline info on nähtav juba sekundi murdosa jooksul. Ja uustulnukal on veel üks nipp varrukast võtta. Esimest korda ühenduvad Apple CarPlay ja Android Autoga ühilduvad nutitelefonid sõiduki multimeediasüsteemidega juhtmevabalt, sama kehtib ka laadimise kohta.

 

Veelgi täpsem

 

Alates 2019. aastast on eelkõige adaptiivsed, pimestamisevabad Intelli-Lux LED® maatriks esituled näidanud, kuidas Corsa teeb väikeautode segmendis uuendused kõigile kättesaadavaks. Insenerid töötavad pidevalt edasiste arenduste kallal ja uus Corsa ainult võidab nende pühendumusest.

 

Varasema kaheksa eraldi juhitava leed-elemendi asemel tagavad nüüd 14 leed-elementi sõiduelamuse, mis meenutab eredat staadionivalgustust, ning mis nüüd „lõikavad” teisi liiklejaid valgusvoost välja senisest veelgi täpsemalt.

 

Juhtimise ja manööverdamise teevad pingevabamaks lisaks paljud teised tipptasemel juhiabisüsteemid. Neid leidub uuest kõrge eraldusvõimega panoraam-tahavaatekaamerast kuni eesliikuja kiirusega kohanduva püsikiirushoidja ja kiirusepiirajani, samuti automaatse hädapidurdusega kokkupõrkehoiatuse ja  jalakäijatuvastuseni.

 

Veelgi võimsam ja tõhusam

 

Opelist saab 2028. aastaks Euroopas täiselektriline automark, tänaseks on elektrifitseeritud juba 12 mudelit. Corsa oli Opeli mudelirivis aku-elektriajamite rahva sekka viimisel teerajaja. Seetõttu pole üllatav, et  võitis 2020. aastal „Kuldse rooli“ konkursi. Täiselektriline sõit Corsas tähendab heitmevaba sõitu ilma kompromissideta – nii igapäevaste ülesannete täitmisel kui ka sõidunaudingu pärast sõites. Laiema valiku, suurema võimsuse, täiustatud aku ja suurema sõiduulatusega uus Corsa Electric viib selle kõik nüüd järgmisele tasemele.

 

Corsa Electricu puhul saab valida kahe elektriajami vahel. Väikeautode müügihitti pakutakse 100 kW/136 hj ajamiga, mis tagab sõiduulatuse kuni 357 kilomeetrit2, ning samuti 115 kW/156 hj ajamiga, mis tagab sõiduulatuse kuni 402 kilomeetrit mõõdetuna  WLTP2 normidele vastavalt. Nii et Corsa Electric ei ole mitte ainult ülimalt tõhus – oma võimsuse ja pöördemomendiga 260 njuutonmeetrit tagab see sõidunaudingu igas olukorras. Ja kui Corsa Electricut on vaja laadida, käib see kiiresti. Kiirlaadija puhul saavutab aku kuni 80 protsenti oma kogumahust vaid 30 minutiga (20–80 protsenti) .

 

Uued ajamid pakuvad ka vastutustundlikku sõidurõõmu. Esimest korda on Opeli klientidel võimalus minna üle 48-voldise süsteemiga hübriidile. 74 kW/100 hj ja 100 kW/136 hj arendavad mootorid on paaris uue topeltsiduriga automaatkäigukastiga. Tulevikus täiendavad need ökonoomsete ajamivariantide laia valikut ülitõhusatest sisepõlemismootoritest kuni täiselektrilise Corsa Electricuni, jätkates nii järjekindlalt margi elektrifitseerimist.

 

Opelist

 

Opel on üks Euroopa suurimaid autotootjaid ja tänu ulatuslikule elektrifitseerimisstrateegiale ka liider CO2-heidete vähendamisel. Ettevõtte asutas Adam Opel 1862. aastal Saksamaal Rüsselsheimis ja autode ehitamisega tehti algust 1899. aastal. Opel on osa Stellantis NV-st, mis on uue jätkusuutliku liikuvuse ajastu jaoks loodud ülemaailmne liider.

 

 

Koos oma Briti sõsarmargi Vauxhalliga on ettevõte esindatud enam kui 60 riigis üle maailma, jätkates samas uutele rahvusvahelistele turgudele sisenemist. Opel on järjekindlalt rakendamas oma elektrifitseerimisstrateegiat, eesmärgiga tagada jätkusuutlik edu ja klientide tulevaste liikuvusnõuetele vastamine. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.