Skip To Content
Laadimine

Mida sul tegelikult elektriauto laadimisest teada on tarvis?

Kogu elektriauto laadimist puudutava info, mida sul tarvis läheb, leiad otse siit!

 

Igapäevast laadimist aga soovid ehk teha kiiremini või väljapool kodu. Sel juhul oled sattunud õigesse kohta: järgnevalt anname sulle nõu selle kohta, milline laadimisjuhe sobib sinu vajadustega kõige paremini, samuti saad teada, milline seinakilp on sinu jaoks parim valik. Lisaks saad infot meie seinakilbi nutiteenuste kohta, mis aitavad sul näiteks oma kulusid hallata. Ja lõpuks veendud isegi: elektriautoga sõitmine on meeldiv ja tore – ning auto laadimine sama lihtne nagu nutitelefoni laadimine.

Sulle sobivaim juhe

Võimalusi on mitmeid, alates kodusest laadimisest kuni kiirlaadimiseni alalisvoolul töötavates laadimisjaamades

Töövalmis: sinu kodumajapidamise pistikupesa

1,8 kW 

 

Kodumajapidamise pistikupesast laadimine on lihtne lahendus: midagi paigaldada pole tarvis ning sobiv laadimisjuhe (Mode 2 juhe) kuulub sinu Opeli elektrisõiduki põhivarustusse.  See on ka ülimalt paindlik lahendus, sest pistikupesi leidub kõikjal.

 

Sõiduki ja energiaallika vahelise side tagab niinimetatud juhtmesisene juhtplokk (ICCB), mis kindlustab turvalise laadimise. 

 

Kui tasub arvestada, et laadimiskiirus on umbes 10 kilomeetrit sõiduulatust ühe laadimistunni kohta1. Seega soovitame sinu elektriauto regulaarseks laadimiseks mõnda meie seinakilpi.

 

See laadimislahendus on mulle õige, kui…

 • mul on tarvis tagavaralahendust juhuks, kui ma ei leia avalikku laadimisjaama, sõbra juures olles jne. 
 • mul on pistikhübriid, mille saab täis laadida üleöö2.
Täiustatud kodune laadimine: legrandi green’up-süsteem

3,7 kW 

 

Legrandi Green’up-pistikupesa on täiustatud kodune pistikupesa, mis võrreldes tavalise pistikupesa ja tavalise Mode 2 laadimisjuhtmega võimaldab topeltkiirusega (umbes 20 km sõiduulatust laadimistunniga1) laadimist.

 

Ent selle pistikupesa suurema jõudluse ärakasutamiseks on vaja ka täiustatud laadimisjuhet. Koos tagavad need maksimaalse võimsuse ja kiire laadimise turvaliselt ja ülekuumenemiseta.

 

See laadimislahendus on mulle õige, kui…

 • minu tüüpiline päevane läbisõit on kaugelt alla 200 km. 
 • ma laen oma auto põhiliselt mujal, näiteks töö juures. 
 • mul on pistikhübriid, mille saab täis laadida üleöö2.
 
Kiirendatud laadimine: kodus ja teel olles

7,4 kW / 11 kW 

 

Tahad kodus mugavalt ja kiiresti laadida? Siis on seinale või postile paigaldatud laadimisjaam sulle õige lahendus.

 

Opel pakub eri tüüpi ühe- ja kolmefaasilisi seinakilpe ja nutiseinakilpe, mis kõik sobivad sinu auto pardalaadijaga. 

 

Seinakilbil on tavaliselt statsionaarne Mode 3 laadimisjuhe. Samasugust juhet saab kasutada ka avalikes vahelduvvoolu-laadimisjaamades. Sõidus olles laadimiseks peab sul seega niisugune juhe kaasas olema. 

 

See laadimislahendus on mulle õige, kui… 

 • ma laen oma autot regulaarselt kodus või sõidus olles. 
 • ma pean öösel laadima autot nii palju, et saaksin oma päevased sõidud ära teha.
Avalik kiirlaadimine
Suurtel maanteedel võib tihti leida kiirlaadijaid (alalisvoolu-laadimisjaamu), nii et 30-minutilist kohvipausi pidades saad sa oma Corsa-e aku laadida 80% täituvuseni1

Mode 4 laadimisjuhe kinnitub otse alalisvoolu-laadimisjaama külge. 

 

Arvesta, et ainult täiselektrilistel autodel on olemas pistikupesa alalisvooluga laadimiseks (kombineeritud laadimissüsteem ehk Combined Charging System, lühend CCS4), pistikhübriididel aku väikese mahutavuse tõttu see puudub. 

 

See laadimislahendus on mulle õige, kui… 

 • mul on tarvis sõidus olles laadida akut pikemate vahemaade läbimiseks.
Oskab kõike: universaallaadija

1,8 kW kuni 11 kW 

 

Universaallaadijaga saad teha kõike: laadida kodusest pistikupesast, tööstusvoolu pesast (see tuleb paigaldada) ja avalikest vahelduvvoolulaadijatest.

 

See võimaldab laadimisvõimsust kuni 11 kW (umbes 60 km ühe laadimistunniga), kuid nõuab koduse kolmefaasilise pistikupesa (CEE16) olemasolu. Tavalisse kodusesse pistikupessa ühendatuna on see sama jõudlusega nagu Mode 2 laadimisjuhe. 

 

Nipp: universaallaadijat saab kasutada auto laadimiseks ka välismaal! 

 

Adapterid erinevat tüüpi pistikupesadele on saadaval Opel+ veebipõhises tarvikute kataloogis. 

 

See laadimislahendus on mulle õige, kui… 

 • ma laen auto mugavalt öösiti kodus. 
 • ma liigun harilikult oma elektriauto sõiduulatuse piires ja enamasti laen kodus. 
 • ma jätan universaallaadija koju ja kasutan seda seinakilbina. 
 • ma mõnikord tahan läbida pikemaid vahemaid, võtan universaallaadija kaasa ja olen valmis laadima kõikjal, kus leidub sobiv pistikupesa. 
 • ma tahan või pean regulaarselt sõidus olles laadima, selleks soovitame statsionaarset seinakilpi koju ja kerget Mode 3 laadimisjuhet kaasavõtmiseks.

1 Kehtib Corsa-e kohta. Laadimisaeg sõltub eelkõige sõiduki pardalaadija võimsusest, laadimisjuhtmest ning kasutatava laadimisjaama tüübist ja võimsusest.  NEDC- ja WLTP-katsemenetluse* kohta saad täpsemat infot oma müügiesindusest. 

 

2 Kehtib Grandland Hybrid4 kohta. Laadimisaeg sõltub eelkõige sõiduki pardalaadija võimsusest, laadimisjuhtmest ning kasutatava laadimisjaama tüübist ja võimsusest.  NEDC- ja WLTP-katsemenetluse* kohta saad täpsemat infot oma müügiesindusest. 

 

3 Tavalisse kodusesse pistikupessa ühendatuna on täiustatud kodune laadimisjuhe sama jõudlusega nagu Mode 2 laadimisjuhe. 

 

4 CCS-laadimissüsteemi pistik on tüüp 2-pistiku täiustatud versioon, millele on lisatud kaks klemmi kiirema laadimise tarvis.

Kasuta oma elektriauto laadimiseks seinakilpi

Kui sul on elektriauto, siis selle koduseks laadimiseks on kõige mugavam seinale või postile kinnitatud laadimisjaam. Need niinimetatud seinakilbid ühilduvad autoga ideaalselt ja laadimine toimub kiiremini kui tavalisest kodusest pistikupesast

Seinakilpe on imelihtne kasutada, need on täiesti kasutusvalmis ja isekäivituvad. Täiuslikumad seinakilbid on samuti hõlpsasti käsitsetavad, kuid pakuvad veel täiendavaid funktsioone pelga laadimise kõrval. Nuti-seinakilp koos vastava mobiilirakendusega võimaldab sul pruukida selliseid teenuseid nagu aruanded, laadimisaja planeerimine sõltuvalt võrgu koormusest, kasutajate haldamine ja kaughooldus.

 

Opel pakub mitut tüüpi seinakilpe ja nuti-seinakilpe. Siin aitame sul välja valida sinu vajadustele sobivaima, arvestades sinu auto pardalaadijat, elektrivõrgu faase ja laadimiskiirust.

Seinakilpide valik

1 faas / 3,7 või 4,6 või 7,5 kW 

3 faasi / 11 kW 

 

Ideaalne lahendus sinu Opeli elektriautole, saadaval 1- või 3-faasilise versioonina. Loomulikult saad sa samuti laadida 3-faasilist autot 1-faasilise seinakilbiga, kuid seejuures pead leppima aeglasema laadimisega. Kiirema laadimislahendusena saame sulle pakkuda spetsiaalset 3-faasilist seinakilpi.

 

See on mulle õige, kui… 

 • ma laen autot regulaarselt kodus. 
 • kui laadimise lisafunktsioonid pole mulle olulised. 

 

Vaata üle meie seinakilpide valiku pakkumine Opel+ tarvikute veebikataloogist:

Nutiseinakilpide valik

1 faas / 7,4 kW 

3 faasi / 11 kW või 22 kW 

 

Ideaalne neile, kes jagavad seinakilpi teiste kasutajatega, tahavad hoida silma peal energiakulul ja hallata laadimist sõltuvalt erinevatest vajadustest. Nutiseinakilbi rakendusega saad ise kõike juhtida. Seegi kilp on saadaval nii 1- kui ka 3-faasilisena.

 

See on mulle õige, kui… 

 • ma tahan lisaks laadimisele selliseid täiendavaid funktsioone nagu aruanded ja kaughooldus. 
 • kui seinakilpi jagab mitu kasutajat ja ma tahan täpset ülevaadet, kui palju keegi energiat on tarbinud. 

 

Vaata üle meie seinakilpide valiku pakkumine Opel+ tarvikute veebikataloogist:

Paigaldamine

Pärast endale sobivaima seinakilbi väljavalimist saame sind aidata ka selle paigaldamisel

Alustame

Seinakilbi võid endale saada oma kohalikust Opeli esindusest. Samuti saame sulle pakkuda parimat paigaldusteenust ja täpselt sinu laadimisjaamale sobilikku tuge.

Opel+ laadimistarvikud elektriautodele

Laadimine? Pole probleemi! Olgu tegu elektriauto või pistikhübriidiga, olgu sinu eelistus kodune laadimine või avalik laadimisjaam, olgu tegu tava- või nutilaadimisega – meie pakume sinu autole ja sinu eelistustele sobivaid parimaid laadimistarvikuid. Valik sisaldab erinevaid laadimisjuhtmeid, seinakilpe, paindlikke lahendusi ja muid tarvikuid.