Opel Meriva - ergonoomika

Proovisõit

Proovisõit ütleb rohkem kui tuhat pilti. Reaalseks kogemiseks klõpsa siia.

Proovisõidu broneerimine

Ergonoomika on sinu heaolu.

Saksa meditsiiniühing AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) on välja töötanud ortopeedilised nõuded autoistmetele. Opel Meriva avaldas spetsialistidele nii tugevat muljet, et mainekas ergonoomikasertifikaat anti kogu autole. Opel Meriva on igati sinu heaolu teenistuses, alates lihtsalt ja mugavalt avanevatest kõrgetest ustest kuni hõlpsalt ümberkorraldatava salongi ja ainulaadse FlexFix® jalgrattakandurini.

Enlarge

FlexDoors®-süsteem

Sisse ja välja pääseb hõlpsalt. Istmete ümberkorraldamiseks kulub vaid mõni sekund. Opel Meriva geniaalsus peitub kasutajasõbralikes lahendustes, mis teevad iga sõidu mõnusamaks. Näiteks FlexDoors® uksesüsteem.

 

Tagauksed avanevad 84°, tehes lapseistmete paigaldamise ning laste kinnitamise ja väljavõtmise märksa lihtsamaks. Kuna esi- ja tagaistmete vahel pole ust, on vanematel laste turvalisuse pärast vähem muret.

 

Eeliseid on teisigi:

 • Tagaistmetele minnakse ja väljutakse katuse kõrgeimas kohas ja seega mugavamalt.
 • Tagauksed avanevad 84º, võimaldades loomulikku ja ergonoomilist liikumist, mida lihtsustab ka suur käepide B-piilaril.
 • Kitsastel parkimiskohtadel on lihtsam autosse pääseda, kuna sissepääs on sama kõrge ka poolavatud uksega.
 • Neljaastmeliselt avanevaid uksi on kitsastes parkimisoludes lihtsam kontrollida.
 • FlexDoors®-süsteem lihtsustab peale- ja mahalaadimist, kui on vaja vedada suuri või erilise kujuga asju.
 • B-piilari alaosas paiknev lamp valgustab maapinda auto kõrval, lisades mugavust ja turvalisust.
 • FlexDoors®-süsteem lihtsustab ka FlexSpace®-funktsioonide kasutamist ja salongi ümberkorraldamist

 

Eeliseid on ka võrreldes tagumiste liugustega. Esiteks nõuavad liuguksed kitsamat tagatelge, kahjustades kokkuvõttes auto juhitavust. Lisaks sellele on liuguste avamiseks või sulgemiseks tarvis liigutada kogu ukse massi, mis nõuab palju lisajõudu näiteks juhul, kui auto on pargitud kallakule.


Enlarge

FlexSpace®-istmesüsteem

Kes hindab spontaansust, hindab ka FlexSpace®-i. Opel Meriva on sama spontaanne kui sa ise. On hea teada, et auto salongi saab alati vastavalt uutele plaanidele ümber korraldada. Plaanid muutusid? Pole probleemi. Vajad istekohti viiele inimesele või ruumi suurtele esemetele ‒ Opel Meriva saab kõigega hakkama ühtki istet välja tõstmata.

 

 • Külgmisi tagaistmeid saab ühe liigutusega taha ja keskele kokku lükata, mille tulemuseks on avarama jala- ja õlaruumiga neljaistmeline konfiguratsioon.
 • Ühe puudutusega kokkuklappimine nii salongist kui pagasiruumist
 • Peatugesid ei pea eemaldama
 • Sile pagasiruumi põrand ja kuni 1500 l pagasimahtu

Enlarge

Juhi/kaassõitja ergonoomilised AGR-sportistmed

Õige isteasend on parim viis seljavaevuste vältimiseks. Seepärast on Opel Merivale lisavarustusena saadaval juhi/kaassõitja ergonoomilised AGR-istmed, millel on Saksamaa ergonoomika tippkeskuse AGR (Tervemate Selgade Nimel) sertifikaat. Ergonoomilistel AGR-istmetel on lai valik reguleerimisvõimalusi, sealhulgas nimmetugi ja pikendatav istmepadi, mis võimaldavad saavutada isiklikele mugavusvajadustele täiuslikult vastava isteasendi. Saadaval üksnes juhile või juhile ja kaassõitjale.

 

Kõrge isteasend

Opel Merivas istud kõrgel, näed hästi ette ja taha ning mugavalt kogu maailma. Istmed on oma klassis enim ette-taha ja üles-alla reguleeritavad. Koos üles-alla ja sisse-välja liigutatava roolisambaga kindlustab see igaühele täiusliku juhtimisasendi.


Enlarge

FlexFix® jalgrattakandur

FlexFix® on maksimaalselt mugav jalgrattakandur. Tagapõrkerauast väljatõmmatav kandur mahutab kuni kolm jalgratast (teljevahega kuni 1,203 m). Opeli ainulaadne kandur töötab ka koos parkimisabiga ning vähendab selja koormust jalgratastega tegelemisel. See ei võta kodus ega garaažis ruumi ning ei suurenda auto kütusekulu, nagu katusele paigaldatavad jalgrattakandurid. Lihtne ja geniaalne.