Turvalisus ja juhiabisüsteemid
Elektrooniline stabiilsusprogramm (ESP)
Sarnaselt veojõukontrollile kasutab ESP-süsteem rataste pidurdamist ja mootoriga pidurdamist haardumise kadumise korral rataste läbilibisemise piiramiseks. Süsteemi osaks olev adaptiivne koormuse juhtimise süsteem aitab hoida sõiduki esialgset liikumissuunda keerukates oludes, kohandades sõiduki ESP-d vastavalt kaalule ja veose paigutusele. 
Kiirusepiirangu tuvastus
Kiirushoidikuga koos toimiv süsteem tuvastav liiklusmärke visuaalselt ja hoiatab juhti kohalike kiiruspiirangute eest. 
Kiiruspiirikuga kiirushoidik
Võimaldab juhil hoida püsivat kiirust või piirata sõiduki maksimaalset liikumiskiirust. 
Sõidurajalt lahkumise hoiatus
Jälgib pidevalt teed sisepeegli kohal olevat kaamerat kasutades. Kui sõiduk hakkab oma sõidurajalt välja kanduma, annab sellest märku helisignaaliga. 
IntelliGrip
Integreeritud intelligentne veojõukontrolli süsteem lihtsustab keerukates oludes sõitmist, suunates rohkem veojõudu parema haardumisega rattale. Laskumisabi on samuti osa sellest uuenduslikust seadsmest ning võimaldab juhil püsida olukorra peremehena porisel või kivisel nõlval ilma vajaduseta gaasipedaali puutuda. 
Tagantlähenejate hoiatus
Taga asuvat andurit kasutades tuvastab süsteem tagant lähenevaid sõidukeid ja annab neist juhile märku helisignaaliga, aidates ära hoida parkimiskohalt väljatagurdamisel tekkida võivaid avariisid. 
Täiustatud pidurdusabi

Süsteem(i) Opeli juhiabisüsteemid on mõeldud abistama juhti süsteemi võimaluste piires. Juht jääb endiselt juhtimistegavuse eest vastutavaks.   hoiatab juhti eesseisva ohuolukorra eest kuuldavate signaalidega. Kui teise sõiduk satub liiga lähedale, alustab süsteem automaatselt pidurdamist, kui juht ei peaks hoiatusele reageerima. 

 

 

 
Külgmise pimeala hoiatu
Külgmise pimeala hoiatussüsteem annab juhile märku, kui rajavahetus on ohtlik tema vaatevälja pimealas asuvate sõidukite või muude objektide tõttu. 
Haagise turvasüsteem

Opel Movano pakub haagise kasutamiseks kolme turvasüsteemi:  

  • Haagise automaattuvastus teeb kindlaks, kas haagis on sõiduki külge ühendatud või mitte
  • Haagise pikkuse tuvastus hindab haagise pikkust
  • Laiendatud pimeala hoiatussüsteem tuvastab haagise teele jäävaid teisi sõidukeid rajavahetusel