KÕIK LINNAMAASTURITE TÜÜBID.

Opel Mokka X, Interior, Side View

Linnamaasturite buum tundub peatumatu. Kuna need autod muutuvad üha populaarsemaks kogu maailmas ning kõikidel teedel on võimalik kohata mitmeid erinevaid linnamaasturite tüüpe, siis räägime nüüd nende erinevustest.

Erinevused crossoverite, linnamaasturite ja maasturite vahel.

Esiteks, mida tähendab linnamaasturi lühend SUV? See on lühend ingliskeelsetest sõnadest Sports Utility Vehicle (sportlik tarbeauto), samuti on olemas lühend crossoveri CUV, mis on lühend sõnadest Crossover Utility Vehicle (mitmefunktsionaalne tarbesõiduk). Milline on erinevus?

Nagu nähtub nimest, on crossover segu erinevatest stiilidest – sõidukil on traditsioonilise linnamaasturi välimus, kui nelikveo asemel on enamasti kasutusel tavalistele autodele sarnaselt vaid kaheratta vedu. Teisisõnu, pole mõtet oodata, et crossover saaks mägisel maastikul või rasketes ilmastikutingimustes sama hästi hakkama nagu linnamaastur. Maasturid seevastu sobivad tänu nelikveole, kõrgele kliirensile ja muudele maastikufunktsioonidele ideaalselt sõitmiseks katteta teedel ja sügavas poris.

Avasta Opeli linnamaasturid.

Õige linnamaasturi leidmine ei pruugi olla lihtne. Ostjad on ära hellitatud, kuna praegu on Euroopas saadaval rohkem kui 90 erinevat linnamaasturi mudelit. Alamklassidesse jagunemine aitab lihtsustada õige sõiduki valimist.

 

Linna sobivad linnamaasturid on enamasti kompaktsed ja liigituvad väikeste crossoverite kategooriasse, kus tihti on põhitähelepanu stiilil ja disainil, seda nii seest kui väljast.

 

Opel valikus on crossoverid ADAM ROCKS ja KARL ROCKS ning mõlemad mudelid sobivad linnatänavale suurepäraselt. Vaata lähemalt mudelite ADAM ROCKS kohta.

 

Kompaktsed linnamaasturid on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ning nende sõidukite juures on 4x4 nelikvedu ja loomupärane maastikuvõimekus ühendatud peene sõiduelamusega, mis sobib linnatänavatele ja tiheda liiklusega linnalähistele teedele. Opeli Mokka X ja Grandland X mudeleid võib liigitada kompaktsete linnamaasturite klassi, sõidukitel on nelikveo süsteemid ja suur praktilisus, mis sobib avastamishimulistele perekondadele – Grandland X-st lähemalt.

 

Keskmise suurusega linnamaasturitel on nende väiksemate kolleegidega palju sarnaseid eeliseid, mis lihtsalt asuvad suuremas pakendis ning sobivad suurematele perekondadele, kus on tarvis regulaarselt pagasit või varustust transportida. Selliselt sõidukitel on sageli esmaklassilised tippklassi tehnoloogiast pungil salongid ning selles suhtes pole erand ka Opeli Insignia Country Tourer, mis pakub lisaks dünaamilist sõidukogemust. Insignia Country Tourerist lähemalt.

 

Luksusklassi linnamaasturid on klass omaette. Need sõidukid on sageli väga suured, rohkem kui 5 m pikad, salongis on ruumi kuni seitsmele sõitjale ja kapoti all võimas mootor. Sellise suurusega sõidukite juures kasutatakse üha sagedamini hübriidmootoreid. On ütlematagi selge, et luksuslik linnamaastur on alati kallis ost, mille suurus sobib ideaalselt looduses seiklemiseks, kuid need maasturid on tihti liiga kogukad kitsastel linnatänavatel liikumiseks.

Milline linnamaastur sulle kõige paremini sobib?

Seega on selge, et olenemata sinu isiklikest vajadustest või eelarvest, sellest, kas sul on autot tarvis igapäevasteks sõitudeks, sõidukit, kus peab jätkuma ruumi tervele perele või liikumisvahendit, mis on võimeline sõitma keerulisel maastikul - igal juhul on olemas sulle sobiv linnamaasturi tüüp. Ehk soovid lihtsalt sõita veidi stiilsema sõidukiga? Sõltumata sellest, millised on su nõudmised, leiad sa Opeli valikust endale ideaalse linnamaasturi.

Tagasi
 • Opel, Grandland X, Exterior, Front View

  GRANDLAND X

  Seiklus on tagasi! Grandland X-il on sportlik disain, uusim tehnoloogia ja IntelliGrip veojõukontroll, mis tagab maksimaalse haarduvuse kõigis tingimustes ja kõigil pindadel.

 • Opel, Mokka X, Exterior, Front View

  MOKKA X

  Suurepärane linnamaastur kasutamiseks linnas, maal või raskel maastikul – dünaamilisel Mokka X-il on kompaktne disain ja 4x4 nelikvedu, mis muudab sõiduki igati mitmekülgseks.

 • Opel, Crossland X, Exterior, Front View

  CROSSLAND X

  Crossover just sulle: moodsa linnamaasturi disainiga, säästlikud mootorid ja oma klassi suurim pagasiruum – Crossland X sobitub ideaalselt sinu elustiiliga.

Edasi