LINNAMAASTURID: MILLISED ON EELISED?

Opel Crossland X, Rear View

Linnamaasturite populaarsuse jätkuva tõusu põhjuseid on lõputult, alates silmatorkavast disainist ja jõulisest dünaamikast kuni kõrge isteasendini, mis võimaldab head väljavaadet maanteel. Kokkuvõttes on sellel segmendil nii suur kügletõmbe potentsiaal, mida on raske ühes lauses kokku võtta - sellepärast võtsimegi aega, et kaardistada kõik linnamaasturi juhtimisega seotud eelised.

Ideaalne mitmekülgne igapäevasõiduk.

Peaaegu kogu maailm armastab linnamaastureid ja see ei saa olla pelgalt kokkusattumus. Mis siis muudab selle autotüübi võrdselt ahvatlevaks nii millenniumi põlvkonnale kui ka väikeste lastega emadele? Kas selle põhjuseks on sportlik disain, jõulisus või ruumikus, mis on omane nii paljudele linnamaasturitele? Tegelikult on põhjuseks kogu ülaltoodu. Asjaolu, et linnamaastur tunneb end ühtmoodi kindlalt nii linnas, maanteel kui maastikul, tähendab, et tegemist on ideaalse mitmekülgse igapäevasõidukiga.

Ja loomulikult pole teemaks ainult juhi vajadustele vastamine, me ei saa mööda vaadata faktist, et linnamaasturitel on ka tugev visuaalne külgetõmme. Need näevad head välja ning selle tunnistuseks on Opeli uus Crossland X, mis ühendab moodsa ja silmatorkava disaini esmaklassiliste uuenduste ja paindlikkusega. See crossover vastab sinu ja su perekonna vajadustele ning ühtlasi sinu unistustele.

 

Opel Crossland X, Baggage Compartment, Close-Up

Ruumikuse eelised.

Linnamaasturitel on hulgaliselt huvitavaid või ainulaadseid eeliseid - näiteks ei tähenda kõrge isteasend ainult lihtsat juurdepääsu istmele, vaid annab juhile ka parema ülevaade sellest, mis teel ja liikluses eespool toimub. See aitab omakorda vähendada stressi ja suurendada sõidurõõmu.

Teine eelis on linnamaasturite kõrge kliirens, mis võimaldab probleemideta läbida ka raskemat maastikku. Opel Mokka X on ideaalne näide sellisest paindlikkusest. Tänud kohanduvale 4x4 nelikveole on juhil võimalik parimat haardumist nautida ka vihmase ilmaga, mis suurendab turvalisust ning annab tunde, et sõiduk on kindlamalt kontrolli all.

Suurendatud turvalisus nii sõiduki sees kui väljaspool sõidukit.

Turvalisus eelkõige – on iseenesestmõistetav, et see autosõidu rusikareegel kehtib ka linnamaasturitele. Need vastupidavad autod on mõeldud reisijate turvalisuse tagamiseks igas olukorras. Võrreldes väiksemate ja madalama kerekõrgusega sõidukitega on suurematel lööki neelavatel puhvertsoonidel võimaliku õnnetuse korral reisijate turvalisuse seisukohast ülioluline roll¹.

Häid uudiseid on ka jalakäijatele – tehnoloogilised uuendused, nagu nt automaatne ohu ja jalakäijate tuvastus aitavad jalameestel ennast turvalisemalt tunda. Paljud sellised uuendused on olemas uuel Opel Grandland X-il.

Aga millised on puudused?

Loomulikult ei puudu linnamaasturiga sõitmisel ka negatiivsed küljed. Linnamaasturid hoiavad oma väärtust hästi ja on seetõttu tihti autovaraste² sihtmärgiks – 2013. aastal kuulusid 15 kõige sagedamini varastatud mudelist 8 linnnamaasturite klassi ja see trend on ka jätkunud. Loomulikult aitavad parandatud turva- ja jälgimistehnoloogiad, nt vargusvastased süsteemid seda riski vähendada.

Opeli omanikud ei peaks muret tundma – kui linnamaastur varastatakse, saab Opel OnStari hädaabiteenus sõiduki asukoha tuvastada ja süüte välja lülitada, et politsei saaks sõiduki omanikule tagastada.

¹Allikas: http://www.n-tv.de/auto/Studie-zu-Todesrisiko-in-Autos-ueberrascht-article14429561.html
²Allikas: http://www.gdv.de/2016/10/autodiebstahl-2015-alle-zahlen-auf-einen-blick-2/
²Allikas: http://www.autozeitung.de/auto-geklaut-diebstahlstatistik-136469.html#

Tagasi
 • Opel, Grandland X, Exterior, Front View

  GRANDLAND X

  Seiklus on tagasi! Grandland X-il on sportlik disain, uusim tehnoloogia ja IntelliGrip veojõukontroll, mis tagab maksimaalse haarduvuse kõigis tingimustes ja kõigil pindadel.

 • Opel, Mokka X, Exterior, Front View

  MOKKA X

  Suurepärane linnamaastur kasutamiseks linnas, maal või raskel maastikul – dünaamilisel Mokka X-il on kompaktne disain ja 4x4 nelikvedu, mis muudab sõiduki igati mitmekülgseks.

 • Opel, Crossland X, Exterior, Front View

  CROSSLAND X

  Crossover just sulle: moodsa linnamaasturi disainiga, säästlikud mootorid ja oma klassi suurim pagasiruum – Crossland X sobitub ideaalselt sinu elustiiliga.

Edasi