Opel ecoFLEX mudelid - ecoFLEX sõiduki optimeerimine

PISIASJAD ON OLULISED.

Paljud väikesed muudatused võivad luua suure erinevuse. Seega hindavad Opeli insenerid tõhususe veelgi parandamiseks pidevalt kõiki sõiduki jõudluse aspekte.

Enlarge

Aktiivne õhuhaldus

Õhutakistus on auto kütusekulu ja heitgaaside puhul oluline tegur, eriti suurel kiirusel.

 

Aerodünaamilist peenhäälestust kasutatakse seega kõigi ecoFLEX autode puhul alates madalamast veermikust, optimeeritud esiosast lõpetades aktiivsete sulguritega iluvõres, mis reguleerivad õhuvoogu mootoriruumis vastavalt temperatuurioludele.


Enlarge

Väikese veeretakistusega rehvid

Rehvide veeretakistus on samuti kütusekulu puhul oluline tegur. Erinevalt aerodünaamikast ei peeta seda kiirusest sõltuvaks. Veeretakistuse vähendamine võib vähendada kütusekulu kuni 4%.

 

Uusimad väikese veeretakistusega rehvid vastavad samadele kulumis-, haardumis- ja temperatuurinõuetele kui tavalised rehvid.


Enlarge

Optimaalsed ülekandearvud

Suuremad ülekandearvud vähendavad mootori pöörete arvu, kuid tähendavad ka väiksemat kiirendust. Ühendades suuremad ülekandearvud suurema võimsuse ja pöördemomendiga alumises pööretevahemikus välditakse kiirenduse vähenemist enamikul Opel ecoFLEX autodest.


Enlarge

Käiguvahetuse näit

ÕIge käiguvahetuse aja teadmine on võtmetegur säästlikuks sõiduks. Enamiku Opel ecoFLEX mudelite instrumendipaneelil on silmapaistev käiguvahetuse näit, mis teatab juhile optimaalse käiguvahetuse aja maksimaalse tõhususe saavutamiseks.


Enlarge

Start/stopp-süsteem

Aktiveerituna annab arvestatava kütusesäästu ja vähendab heitmeid linnaliikluses fooride taga ja ummikutes seistes. Süsteem seiskab auto seisma jäädes automaatselt mootori. Siduri vajutamisel taaskäivitub mootor hetkega.


Pidurdusenergia salvestamine

Pidurdusenergia salvestussüsteem kasutab aeglustamisel ja pidurdamisel ülejäävat liikumisenergiat generaatori kaudu aku laadimiseks. Energia salvestatakse akusse ning kasutatakse sõidu ajal ära elektriseadmete toiteks, tänu millele kulub generaatori käitamiseks vähem energiat, teisisõnu kütust.


Kütusekulu kontrolli alla

ecoFlex ökosõiduabi näitab täpselt, millal käiku vahetada, et maksimaalselt kütust säästa, kuid mitte ainult. Süsteem näitab ka autos enim energiat kulutavaid seadmeid ja viimase 50 kilomeetri kütusekulu ajalugu. Selleks on kolm alammenüüd, mis kuvatakse näidikute vahel ekraanil.


Enlarge

Väliselt juhitav kliimaseadme kompressor

Opeli konditsioneerisüsteeme kontrollib väliselt juhitav kompressor, mis töötab vaid siis, kui vaja. See vaid ei paranda kliima reguleerimist, vaid vähendab ka kütusekulu ja heitgaase tavalise süsteemiga võrreldes, milles kompressor pidevalt töötab.