Turvalisus ja uuendused
Intelli-Lux LED-piksel-esilaternad

Tutvustame teedrajavaid Intelli-Lux LED-piksel-tulesid1 – järgmist evolutsiooniastet esilaternate tehnikas. Klassi parim süsteem parandab nähtavust pimedas pidevalt sisselülitatud kaugtuledega, mis väldivad vastutulijate pimestamist. Kumbki esilatern koosneb 84 segmendist, mida automaatselt ükshaaval välja lülitades kohandatakse valgusvihku liiklusoludega.

1 Saadavus sõltub pakkumistest 

 

 

 

 
Öönägemine

Astu välja pimeduse ajastust – Opeli hämmastava öönägemissüsteemiga Night Vision1. Esiossa paigaldatud kaamera „näeb“ inimesi ja loomi kuni 100 meetri kauguselt, kasutades nende kehatemperatuuri ja ümbritseva keskkonna temperatuuri erinevust ning nende liikumissuunda, kuvades seda näidikupaneelil. Veelgi parema turvalisuse nimel töötab öönägemissüsteem koos automaathädapiduriga ja on kokkupõrkeohu korral võimeline autot iseseisvalt peatama.  


1 Saadavus sõltub pakkumistest. Opeli juhiabisüsteemid on mõeldud abistama juhti süsteemi võimaluste piires. Juht jääb endiselt juhtimistegevuse eest vastutavaks.

 
Automaathädapidur
Süsteem1 hoiatab juhti eesseisva ohuolukorra eest kuuldavate signaalidega. Kui teine auto või jalakäija satub liiga ligidale, siis süsteem aeglustab auto liikumist või peatab selle täielikult.

1 Automaathädapidur koos jalakäijatuvastusega töötab automaatselt kiirustel üle 5 km/h ja alla 140 km/h. Vahemikus 5 kuni 30 km/h pidurdatakse autot aeglustusega 0,9 g. Vahemikus 30 kuni 140 km/h vähendab süsteem kiirust kuni 50 km/h võrra. Seejärel peab juht ise pidurdama, et kiirus veelgi väheneks. Jalakäijatuvastusega automaathädapiduri töökiiruste vahemik sõltub tuvastatud takistusest: liikuv takistus – 5 kuni 140 km/h, liikumatu takistus – 5 kuni 80 km/h, jalakäija – 5 kuni 60 km/h.  Opeli juhiabisüsteemid on mõeldud abistama juhti süsteemi võimaluste piires. Juht jääb endiselt juhtimistegevuse eest vastutavaks.  
Täiustatud parkimisabi1

Opel Grandland tuvastab Sinu eest vaba parkimiskoha ja roolib Sind seejärel sinna kohale. Sinu ülesanne on vaid kiirendada ja pidurdada. Eks ole ju nutikas liigutus?

1 Saadavus sõltub pakkumistest. Opeli juhiabisüsteemid on mõeldud abistama juhti süsteemi võimaluste piires.  
Juht jääb endiselt juhtimistegevuse eest vastutavaks. 

 

 
360-kraadise vaatega kaamera
Kui vaade on selge, saad kindlalt manööverdada ka kitsastes oludes. Opel Grandlandi 360-kraadise vaatega kaameratuvastab Sinu teele jäävaid objekte ning kuvab need mugavalt ja selgelt ekraanile, tehes parkimise ja tagurdamise imelihtsaks.

1 Saadavus sõltub pakkumistest. 
Rajahoidmisabi ja sõidurajalt lahkumise hoiatus

Sõidu ajal saad nüüd nautida kõrgemat turvalisuse taset. Rajahoidmisabi1,2 reageerib ohtlikele olukordadele aktiivselt, pöörates sõiduki sujuvalt2 uuesti pikijoonte vahele. Sõidurajalt lahkumise hoiatus3 hoiatab sind, kui oled kogemata märgistatud rajalt välja kaldunud.

 

1 Lisavarustus.

2 Käed peavad kasutamise ajal jääma roolile.

3 Opeli juhiabisüsteemid on mõeldud abistama juhti süsteemi võimaluste piires. Juht jääb endiselt juhtimistegevuse eest vastutavaks.

 
Highway Integration Assist

Kiirtee abisüsteem1 on uuenduslik sünergia Grandlandi süsteemidest, mis hõlmab täiustatud kiirushoidikut, seisa-sõida-funktsiooni ja rajahoidmisabi. See töötab poolautomaatse süsteemina, mis abistab Sind kiirtee liiklusvooluga liitumisel, sõidurajal püsimisel ja eesliikuva sõiduki järgimisel. Süsteem lülitatakse sisse nupuvajutusega ning Sina saad juhtimise alati enda kätte võtta pelga roolipööramisega.

 

1 Lisavarustus, vajalik 8-käigulise automaatkäigukasti olemasolu.