Opel Vivaro - väikesed kulud ja heitmed

Proovisõit

Proovisõit ütleb rohkem kui tuhat pilti. Reaalseks kogemiseks klõpsa siia.

Proovisõidu broneerimine

Säästab värsket õhku ja kulusid.

Vähendatud töömahuga 1,6 CDTI Turbo ja BiTurbo mootorid1, mis annavad väiksema kütusekuluga suurema võimsuse, on Opel Vivaro üks geniaalsetest lahendustest. Tulemuseks on erakordselt madalad kütusekulu ja CO2 heitmete näitajad.

Enlarge

Rohkem võimsust, vähem kütust

Opel Vivaro valikus on erinevaid suure pöördemomendi, väikese kütusekulu ja madala heitmetasemega mootoreid. Kolm mootorit on saadaval ka start/stopp-süsteemiga: 1,6 CDTI Turbo 70 kW (95 hj) ning 1,6 CDTI BiTurbo 92 kW (125 hj) ja 107 kW (145 hj). Ilma start/stopp-süsteemita on saadaval ka 70 kW (95 hj) ja 88 kW (120 hj) mootorid.


Enlarge

BiTurbo-tehnoloogia

Opel Vivaro kõrgtehnoloogilised BiTurbo mootorid ühendavad väikese turbolaaduri eelised (kiirem reaktsioon ja suurem moment väikestel pööretel) suurte turbolaadurite eelistega (suur võimsus ja pöördemoment). Topeltvahejahuti tagab puhta ja tõhusa põlemise. Tulemuseks on stabiilselt suur pöördemoment kõikidel pööretel ning külluslik võimsus kõrgetel pööretel koos eriti väikese kütusekuluga.
Enlarge

Vivaro ecoFLEX

ecoFLEXi embleem ütleb sinu keskkonnateadlikkuse ja ärilise mõtlemise kohta nii mõndagi. Ülisäästlik 1,6 CDTI ecoFLEX 66 kW (90 hj) mootor standardvarustuses start/stopp-süsteemiga vähendab Opel Vivaro kütusekulu seisuajal nullini, vältides tarbetut kütusekulu ja keskkonnakoormust. Sellele lisandub hulk muid energiasäästlikke lahendusi, näiteks pidurdusenergia salvesti, hooldusvaba diisli kübemefilter ning moodne sissepritsesüsteem koos muutgeomeetriaga turbolaaduriga. ecoFLEX aitab teha kõik väikeveod puhtamalt ja säästlikumalt, toetades sinu äri positiivset kuvandit.


Enlarge

Muud kuluvähendajad

Lisaks lisavarustusena pakutavale start/stopp-süsteemile on kasutusel energiasäästlik automaatlülitusega veepump, mis töötab üksnes vajaduse korral, ning muutmahuga õlipump, mis kindlustab määrimiseks täpselt paraja õlivoo ja vähendab seejuures energiakulu.

 

Pidurdusenergia salvestamine vähendab kütusekulu ja heitmeid, kasutades pidurdamisel ja aeglustamisel tekkivat jääkenergiat aku laadimiseks.

 

Hooldusvaba hammasrihm ja diisli kübemefilter aitavad vähendada hoolduskulusid ja hooldusvajadust ning põhihoolduse intervall 2 on aastat / 40 000 km.


Enlarge

ecoDrive režiim

ecoDrive režiimi saab igal ajal sisse või välja lülitada. Sisselülitamiseks piisab nupuvajutusest, väljalülitamiseks vajuta gaasipedaal põhja või uuesti sama nuppu.

 

ecoDrive režiimis

  • väheneb mootori pöördemoment ja võimsus,
  • muutub gaasipedaali reaktsioon
  • ning väheneb kliimaseadme ja küttesüsteemi energiakulu.

Lisaks annab ecoDrive juhile käiguvahetusjuhiseid maksimaalselt säästlikuks sõiduks, süüdates parajal käiguvahetuse ajal märgutule. Navigatsioonisüsteemi olemasolu korral kuvatakse sõidu ökonoomikaandmed ja -juhised ka selle ekraanil.


1:

Vivaro kaubik:

Kütusekulu, l/100 km: linnas 8,7–6,6, maanteel 6,7–5,5, kombineeritud 7,4–5,9; kombineeritud CO2 heitmed, g/km: 195–155.

 

Vivaro Crew Van:

Kütusekulu, l/100 km: linnas 7,9–6,6, maanteel 6,0–5,5, kombineeritud 6,6–5,9; kombineeritud CO2 heitmed, g/km: 174–155.

 

Vivaro kabiiniga platvorm:

Kütusekulu l/100 km: linnas xx, maanteel xx, kombineeritud xx; kombineeritud CO2 heitmed, g/km: xx.

 

Vastavalt määrustele (EÜ) nr 715/2007 ja (EÜ) nr 692/2008 (kohaldatavad versioonid).